Grafika

Wpływ otoczenia na zdrowe odżywianie

Wpływ otoczenia na zdrowe odżywianie Bez pośpiechu i w dobrym towarzystwie.

Czy zdrowsze jest jedzenie w pojedynkę czy w towarzystwie? Wspólne posiłki i rozmowy przy jedzeniu mają znakomity wpływ na tempo jedzenia a co za tym idzie również i na trawienie. Kiedy spożywamy posiłki w pojedynkę, dobrze jest wpleść w to jakiś rytuał, który pomoże nam jeść powoli, pozwoli delektować się smakiem i chwilą.

To jak jemy, z jednej strony może o nas wiele powiedzieć, z drugiej strony przekłada się na nasze zdrowie. Jeżeli jemy w pośpiechu, prawdopodobnie nie potrafimy cieszyć się chwilą. Jeśli mamy możliwość podczas posiłku porozmawiać z drugą osobą, świadczy to o naszej komunikatywności i otwartości. Posiłek przy wspólnym stole zbliża ludzi a łączenie posiłku z czasem towarzyskim ma swój wpływ na nasze samopoczucie.

Tam gdzie przywiązuje się wagę do wspólnych posiłków, dużą rolę przykłada się nie tylko do samych produktów, z których szykowane są potrawy, ale i do sposobu ich przyrządzania. Nie bez znaczenia jest też wspólnie spędzony przy tym czas. Nieważne czy dysponujemy dużą kuchnią czy małą jadalnią, ogromny wpływ na smak posiłku ma to jak podany został obiad, śniadanie albo kolacja. Nie wszyscy przywiązują do tego uwagę.

Jak serwujemy posiłki.

Są osoby, które potrafią spożywać posiłki na plastikowych tackach żeby uniknąć zmywania czy bezpośrednio z kartonowego pudełka, w którym zakupiły jedzenie na wynos. O wiele przyjemniej je się jednak z porcelanowego albo szklanego talerza. Taką samą różnicę odczujemy jedząc w domu lub na mieście w fast foodzie albo restauracji.

Jeżeli zazwyczaj jadamy w pojedynkę, to oczywiście nie ma sensu żeby kupować od razu do domu zestaw Porcelany Lubiana, Krosno, Chodzież, Ćmielów, itp. Dobrze jest mieć coś takiego na wyposażeniu, jakkolwiek w przypadku większości rodzin wystarczy najzwyklejszy komplet talerzy i sztućców; niekoniecznie od razu pełny serwis obiadowy.

Podsumowując, dobrze podany posiłek pozwoli nam cieszyć się i delektować jedzeniem, docenić harmonię smaku i czas spędzony z rodziną oraz przyjaciółmi. To wszystko z kolei ma wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Jedzenie w pośpiechu i byle jak wywołuje z kolei odwrotny skutek, dlatego właśnie warto poświęcić na jedzenie trochę więcej czasu.

Frazy: wyposażenie kuchni, gotowanie, serwis obiadowy, zestaw porcelany, zdrowe odżywianie

Wpisy w tej kategorii: Twój dom

Ozdoby szklane w prezencie


Kiedy niedawno szukałam ciekawego prezentu dla mojej przyjaciółki, w oko wpadły mi przepiękne ozdoby ze szkła i porcelany. Z racji tego że tego typu..

Kompozycja z mebli retro


Meble retro są masywne i obszerne, przez co dedykowane są na duże powierzchnie. Niepowtarzalne meble retro cechują się się drewnianym, rzeźbionym a..

AGD niezbędne w kuchni


W kuchni najważniejsza jest organizacja, dobranie i umiejscowienie mebli wraz ze sprzętem AGD w tak sposób, aby wszystko razem współgrało i jednocześnie..

Wiadomości z sieci

Kosmetyki dla dzieci
Należy  pamiętać, aby nie przesadzać z ilością stosowanych kosmetyków u dzieci. Należy zachować umiar szczególnie..
Pierwsza kąpiel
Przez całe dziewięć miesięcy naturalnym środowiskiem życia naszego maluszka jest woda w łonie matki. Nic więc dziwnego,..
Skóra pod specjalnym nadzorem
Podczas ciąży w ciele kobiet zachodzi wiele istotnych zmian. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dbanie o całe ciało. Na..
Jak do picia czystka podejść z głową
Czystek to zioło, które w odpowiedni sposób stosowane doskonale poprawia działanie układu immunologicznego. Zawiera on..
Jak dbać o skórę w trakcie ciąży
Dla większości pań wygląd zewnętrzny odgrywa niezwykle znaczącą rolę. Także oraz przyszłe mamy chciałby ładnie się..
Zdrowa dieta przyszłej mamy
Kobiety w ciąży, które przygotowują się do macierzyństwa najczęściej słyszą m.in. od swoich bliskich, że „powinny..
Na stronie używamy plików Cookies. Pozwalają one lepiej działać naszej stronie. Czytaj więcej.Ok