Grafika

Najprostsze sposoby na ulgę w ciążowych objawach

Ciąża to trudny czas dla organizmu kobiety. W dość krótkim czasie dziewięciu miesięcy musi on przecież przyczynić się do rozwoju nowego życia. Nic więc dziwnego, że w stanie błogosławionym pojawiają się pewnego rodzaju dolegliwości, nieraz uciążliwe. To sygnały wysyłane przez osłabione ciało. Na szczęście istnieje szereg bezpiecznych metod pozwalających na ich zwalczanie.

Jednym z pierwszych objawów ciąży, który nieraz utrzymuje się przez cały jej okres, jest tkliwość i powiększenie piersi. Ulgę przyniesie z pewnością zakup nowego, wygodnego biustonosza, który dodatkowo zapewni prawidłowe oparcie i odciąży kręgosłup. Pamiętaj by wybrać rozmiar większy, niż przed ciążą. Ulgę przyniesie także stosowanie masaży. Dobrze jest kąpiel zakończyć chłodnym strumieniem wody skierowanym na klatkę piersiową. Skóra w okresie ciąży jest bardzo wrażliwa. Przed wyjściem na dwór przy słonecznej pogodzie nie wolno ci zapominać o kremach z filtrem, ponieważ promienie wywoływać mogą powstawanie nieestetycznych plam i przebarwień.

Bardzo popularnym objawem odmiennego stanu są dokuczliwe wymioty. Nie mają one związku z płcią dziecka i tak naprawdę ich uciążliwość zależy od organizmu. By ich unikać nie powinno przebywać się w miejscach dominowanych przez silne aromaty. W kuchni i łazience warto, zwłaszcza na czas pierwszego trymestru, zrezygnować ze wszelkich przypraw i kosmetyków o intensywnej woni działającej drażniąco. Bardzo pomoże imbir, zwłaszcza rzucie jego korzenia to zalecana metoda antywymiotna. By uniknąć odwodnienia, w okresie torsji należy dużo pić, zwłaszcza wody mineralnej. Pośrednio z wymiotami łączy się także paląca zgaga, która pojawia się na dalszych etapach ciąży, gdy brzuch jest już większy. Pomaga na nią powolne przeżuwanie posiłków małymi kęsami, a także picie wody i mleka. Gdy jest naprawdę dokuczliwa warto spróbować żucia mielonej mieszanki kminku i majeranku. Na wzdęcia pomoże spożywanie produktów z bakteriami kwasu mlekowego, w tym przede wszystkim jogurtów.

Tagi: powiększenie piersi, objawy ciążowe, ciąża, ciąża objawy, nudności ciążowe

Informacje w kategorii: Objawy i przebieg ciąży

Badania w trakcie ciąży


Badania w trakcie ciąży dzielą się przede wszystkim na te obowiązkowe i zalecane, które jednak nie są pokrywane z zasobów NFZ i trzeba wykonywać je..

Czy płeć dziecka można zaplanować


Młodzi rodzice starający się o dziecko przede wszystkim chcą, by było ono zdrowe. Jednakże w skrytości każdy również ma wybraną płeć potomka,..

Jakie są subiektywne oznaki ciąży


Subiektywne symptomy ciąży, są to symptomy odczuwane przez kobietę, która jest w ciąży. Nie bierzemy w tym przypadku pod uwagę wszelkiego typu badań..

Kobiety ciężarne i ich zachcianki kulinarne


Ciąża to szczególny czas w życiu każdej pani. Odpowiednie odżywianie w etapie jej trwania posiada ważne znaczenie dla zdrowia matki i rozwijającego..

Z sieci

Kosmetyki dla dzieci
Należy  pamiętać, aby nie przesadzać z ilością stosowanych kosmetyków u dzieci. Należy zachować umiar szczególnie..
Pierwsza kąpiel
Przez całe dziewięć miesięcy naturalnym środowiskiem życia naszego maluszka jest woda w łonie matki. Nic więc dziwnego,..
Skóra pod specjalnym nadzorem
Podczas ciąży w ciele kobiet zachodzi wiele istotnych zmian. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dbanie o całe ciało. Na..
Jak do picia czystka podejść z głową
Czystek to zioło, które w odpowiedni sposób stosowane doskonale poprawia działanie układu immunologicznego. Zawiera on..
Jak dbać o skórę w trakcie ciąży
Dla większości pań wygląd zewnętrzny odgrywa niezwykle znaczącą rolę. Także oraz przyszłe mamy chciałby ładnie się..
Zdrowa dieta przyszłej mamy
Kobiety w ciąży, które przygotowują się do macierzyństwa najczęściej słyszą m.in. od swoich bliskich, że „powinny..
Na stronie używamy plików Cookies. Pozwalają one lepiej działać naszej stronie. Czytaj więcej.Ok