Grafika

Czy płeć dziecka można zaplanować

Młodzi rodzice starający się o dziecko przede wszystkim chcą, by było ono zdrowe. Jednakże w skrytości każdy również ma wybraną płeć potomka, która będzie bardziej pożądana. Czy można te marzenia zrealizować i za sprawą naturalnych metod spłodzić chłopca albo dziewczynkę?Jest to możliwe, chociaż oczywiście żadna z metod nie daje stuprocentowej gwarancji powodzenia. Przede wszystkim kobieta powinna dobrze poznać swoje ciało, by być wyczuloną na nieraz delikatne symptomy mające wpływ na płeć potomstwa. Ważny jest oczywiście moment zapłodnienia. Warto wiedzieć, że męskie plemniki dzielą się na dwa rodzaje: niosące chromosomy męskie i żeńskie. Ponieważ pierwszy z rodzajów jest szybki, ale nie żyje długo, większa szansa na poczęcie chłopca jest w szczytowym momencie owulacji. Właśnie dlatego kobieta powinna znać własny organizm. W wyznaczeniu momentu owulacji pomaga obserwacja śluzu i mierzenie temperatury ciała.W Internecie znaleźć można chiński kalendarz płci. Jest on w ścisły sposób skorelowany z wiekiem matki, ale przede wszystkim z momentem zapłodnienia komórki jajowej. Sami Chińczycy jego skuteczność określają na niemal sto procent, jednak odnosimy się do niego dość sceptycznie, ponieważ jego działanie nie jest potwierdzone żadnymi badaniami.Kolejnym pomysłem jest zmiana sposobu odżywiania. By dieta była skuteczna należy zacząć stosować ją na około pół roku przed planowanym terminem poczęcia potomstwa. Do spłodzenia dziewczynki niezbędne jest odżywianie się produktami z wysoką zawartością żelaza i wapnia. Odnaleźć je można w przetworach mlecznych, wszelkich nieprzetworzonych kaszach, orzechach, rybach, a także warzywach strączkowych, liściastych i brokułach. Natomiast by dziecko było chłopcem, w diecie powinien przeważać sód i potas. Ich zawartość obecna jest w cytrusach, pomidorach, czy pestkach słonecznika. Także dieta może mieć jedynie znaczenie dodatkowe, sprzyjające i nie zagwarantuje stuprocentowo wybranej płci dziecka.

Słowa kluczowe: chiński kalendarz płci, planowanie ciąży, płeć dziecka, planowanie płci dziecka, ciąża

Artykuły w kategorii: Objawy i przebieg ciąży

Badania w trakcie ciąży


Badania w trakcie ciąży dzielą się przede wszystkim na te obowiązkowe i zalecane, które jednak nie są pokrywane z zasobów NFZ i trzeba wykonywać je..

Najprostsze sposoby na ulgę w ciążowych objawach


Ciąża to trudny czas dla organizmu kobiety. W dość krótkim czasie dziewięciu miesięcy musi on przecież przyczynić się do rozwoju nowego życia. Nic..

Jakie są subiektywne oznaki ciąży


Subiektywne symptomy ciąży, są to symptomy odczuwane przez kobietę, która jest w ciąży. Nie bierzemy w tym przypadku pod uwagę wszelkiego typu badań..

Kobiety ciężarne i ich zachcianki kulinarne


Ciąża to szczególny czas w życiu każdej pani. Odpowiednie odżywianie w etapie jej trwania posiada ważne znaczenie dla zdrowia matki i rozwijającego..

Czytaj online

Kosmetyki dla dzieci
Należy  pamiętać, aby nie przesadzać z ilością stosowanych kosmetyków u dzieci. Należy zachować umiar szczególnie..
Pierwsza kąpiel
Przez całe dziewięć miesięcy naturalnym środowiskiem życia naszego maluszka jest woda w łonie matki. Nic więc dziwnego,..
Skóra pod specjalnym nadzorem
Podczas ciąży w ciele kobiet zachodzi wiele istotnych zmian. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dbanie o całe ciało. Na..
Jak do picia czystka podejść z głową
Czystek to zioło, które w odpowiedni sposób stosowane doskonale poprawia działanie układu immunologicznego. Zawiera on..
Jak dbać o skórę w trakcie ciąży
Dla większości pań wygląd zewnętrzny odgrywa niezwykle znaczącą rolę. Także oraz przyszłe mamy chciałby ładnie się..
Zdrowa dieta przyszłej mamy
Kobiety w ciąży, które przygotowują się do macierzyństwa najczęściej słyszą m.in. od swoich bliskich, że „powinny..
Na stronie używamy plików Cookies. Pozwalają one lepiej działać naszej stronie. Czytaj więcej.Ok